وبلاگ

جدید ترین اخبار برنامه نویسی

قدرت مثبت فکر کردن
-

یکی از قوی ترین درس هایی که کارآفرینان و مردم می‌توانند از دنیای ورزش و دستاوردهای ورزشی بگیرند، اثربخشی تجسم کردن و تفکر مثبت است. مطالعات متعدد به این اشاره دارند که ممکن است این کار ساده باشد اما می‌تواند زندگی شما را متحول کند.

یزی که مردم موتجه آن نمی‌شوند این است که کسانی که به موفقیت بالا رسیده اند به طور دائم در حال یادگیری و ارتقا بخشیدن خودشان هستند. آنها خود را تقویت می‌کنند

هر روز با خودتان صحبت کنید، صبح به خودتان بگویید که امروز قرار است یکی از بهترین روزها شود و دلیلش این است: روزهای خود را طوری تجسم کنید که طبق جزئیات درست پیش می‌روند. طی ۳۰ روزبه یک عادت پایبند باشید تا زندگی تان تغییر کند.

« باید این توانایی را داشته باشید تا کارها را قبل از اینکه انجام داده شوند ببینید. به این می‌گویند تجسم کردن. من این کار را از یک ورزشکار یاد گرفتم؛ هیچوقت با این فکر به میدان نبرد نروید که دوست ندارید چه اتفاقی بیوفتد، چون وقتی بگذارید این افکار منفی وارد ذهنتان شود، خیلی راحت تر خودشان را نشان می‌دهند.»

اگر در موقعیت مثبتی قرار داشته باشید، احتمال زدن ضربه درست به هدف در شما خیلی بیشتر است. چون دارید به این فکر می‌کنید که می‌خواهید چه کار کنید.

« مغزتان قوی ترین عضله ای است که در دست دارید.»

حرکت در دوشنبه
استیو می‌گوید رویکرد او در زندگی، پیش بینی، برنامه ریزی و استفاده بهینه از دوشنبه است.

« من توانسته ام کارهای شگفت انگیزی را انجام دهم چون هر یکشنبه، هدف هایی را که می‌خواهم در زندگی به آنان برسم بر روی کاغذ یادداشت می‌کنم. من دیدگاه و دستاوردهایم را برای هفته مشخص می‌کنم و سپس آنها را در هر روز از هفته انجام می‌دهم. دوشنبه روزی است که من بیشترین فعالیت را دارم. دوشنبه، صبح زود بیدار می‌شوم چون طبق برنامه ام باید مسائل (ذهنیت، سازندگی، کارآیی) زیادی را سر و سامان دهم. دوشنبه روزی است که من بیشترین شتاب را در حرکت خواهم داشت.»

خودآزمایی
استیو از اهمیت خودآزمایی می‌گوید. او گفته این مهم است که تمام فعالیت های روزانه خود را مثل ورزشکاری که فیلم های پس از مسابقه را می بیند، ارزیابی کنیم. کارهایی را که خوب انجام داده اید شناسایی کنید، همچنین کارهایی را که ضعیف انجام داده اید بشناسید تا برای فردا توانایی خود را درانجام آن کارها بالا ببرید.

فرمول رسیدن به خوشبختی
استیو می‌گوید فرمول او برای خوشبختی، شناختن دیدگاه خود، متمرکز ماندن، اعتماد به برنامه ریزی، هر روز کار کردن و سختگیر بودن، مصمم و مثبت بودن است چون شما دیدگاهی از جایگاه دلخواه خود را در دست دارید. مصمم کار کردن، بزرگترین چیزی است که دیدگاه شما را به واقعیت تبدیل می‌کند.

« خوشبختی برایم ترکیبی از سلامتی، ثروت، قدردانی و عشق است و من به سمت کسانی که همین نظر را دارند کشیده می شوم چون می خواهم این (خوشبختی) را در زندگی ام به وجود آورم و با دیگران هم به اشتراک بگذارم.»

سرمایه گذاری روزانه
رویا پردازها همه جا وجود دارند، اما واقعا چه تعداد از آنها به طور دائم سرمایه گذاری روزانه انجام می‌دهند؟ چه تعداد از آنها حاضرند هر روز چیزی را فدا کنند؟ آیا حاضرند برای رسیدن به هدف بهایش را بپردازند؟

این کار قرار است مستلزم گرفتن تصمیم هایی باشد، تصمیماتی که با گذر زمان علاقه شما را نسبت به کار بیشتر می‌کنند و شما را به هدف مطلوبتان می‌رسانند. مردم واقعا در تصمیم گیری مشکل دارند، آنها حتی نمی دانند ۱۰ سال دیگر یا حتی همین امروز چه می‌خواهند.

برای خود اولویتی انتخاب کنید که درآن اطرافتان با افراد مثبت احاطه شده، افرادی که به شما مسائل جدید یاد می‌دهند و شما را برای ادامه مسیر تشویق می‌کنند.

تاثیرگذاری
استیو می‌گوید که الان بیشترین علاقه اش، تاثیرگذاری بر مردم است.

« شما قرار است بمیرید. اما می‌خواهید با زندگی تان چه کار کنید؟ نمی‌توانید آنرا همراه خود ببرید. از الان تا زمان مرگتان، قرار است چه کار کنید که روی مردم تاثیرگذار باشد؟»

برنده شوید یا یاد بگیرید
هر اشتباهی که می‌کنید، هر شکستی که می‌خورید، ذهنیت استیو این است:

« من یا قرار است برنده شوم یا قرار است یاد بگیرم. به شکست خوردن فکر نمی‌کنم، فقط به فکر فرصت هایی هستم که موجب رشدم می‌شوند. شما قرار نیست ببازید... شما یا برنده می‌شوید یا چیزی را یاد می‌گیرید. اجازه ندهید ترس از شکست شما را از رسیدن به بهترین ها متوقف کند.»