اموزش

جدیدترین آموزش های برنامه نویسی را با ما دنبال کنید

آموزش استخدام در کشور های مختلف (برنامه نویس-طراح)
عمومی -

برنامه نویس کیست؟

برنامه نویس کسی است که برای کامپیوتر کدی می نویسد که به او می گوید چه کاری را باید انجام دهد. کار برنامه نویس در واقع کاری با چالش های خاص خود می باشد. یک برنامه نویس باید ایده خلاقانه را در نظر گرفته سپس کد با زبان برنامه نویسی مورد نظر را به طوری بنویسد که رایانه بتواند آن را به انجام برساند. در نهایت نیز باید کدهایی که نوشته را اشکال زدایی کرده، تست کند و شاید نیاز باشد که بارها و بارها تست نماید تا بتواند به بهترین عملکرد دست یابد. برنامه نویس کامپیوتر در طیف گسترده ای از صنایع کار می کند، آن ها کدنویسی، طراحی، عیب یابی و .. نرم افزارهای کامپیوتری را انجام می دهند.

برنامه نویسان باید از بخش گسترده ای از الگوریتم ها و زبان های برنامه نویسی اطلاع داشته باشند. آن ها ممکن است برای تست و تایید محصولات خود با فروشندگان در ارتباط باشند. آن ها برنامه هایی که می نویسند را مستندسازی کرده که این مستندات شامل نمودارها، الگوریتم ها، ساختمان های داده، … می باشد.

داشتن مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات یا رشته های مرتبط با برنامه نویسی کامپیوتر و سابقه کار قبلی برای اخذ شغل برنامه نویسی لازم است و اغلب کارفرمایان ممکن است کسانی را که دارای مدرک کارشناسی ارشد و تجربه کاری یا پژوهشی هستند را ترجیح دهند. برنامه نویسان کامپیوتر در اغلب موارد به یک یا چند زبان از زبان های c  ،C++  ،C#، جاوا، جاوا اسکریپ، و زبان های ویژوال مسلط هستند.

برنامه نویسان لازم است که مهارت های ارتباطی نوشتاری و کلامی قوی داشته باشند. آن ها باید توانایی کار در محیط های گروهی را داشته و با فناوری های جدید و زبان های برنامه نویسی به روز آشنا باشند.

مهاجرت-برنامه-نویس-خارج

از جمله وظایف برنامه نویس کامپیوتر

در زیر به چند نمونه از وظایف برنامه نویسان در کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس اشاره نموده ایم:

 1. با طراحان و تولیدکنندگان محتوا همکاری نماید
 2. کدنویسی نرم افزارها را انجام دهد
 3. نرم افزارها را برای برنامه های سرور اصلاح و اشکال زدایی نماید
 4.  برای برنامه های سرور چند شبکه ای ، کد نویسی نماید
 5. تست و مستند سازی نرم افزار را انجام دهد

مشاغل مربوط به برنامه نویس کامپیوتر

 • مهندس نرم افزار
 • مهندس نرم افزار ،توسعه دهنده نرم افزار، برنامه نویس
 • تحلیل گر نرم افزار
 • مدیر پروژه فناوری اطلاعات
 • معمار نرم افزار
 • مدیر توسعه نرم افزار

مهارت های معمول برای برنامه نویس

هرچند برای استخدام به عنوان برنامه نویس، الزامی برای دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط وجود ندارد و برخی از برنامه نویسان با توجه به کسب تجربه توانسته اند به مهارت کافی در برنامه نویسی دست یابند. اما باید گفت که کارفرمایان در کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس ترجیح می دهند که فردی را استخدام نمایند که علاوه بر تجربه، دارای مدرک مرتبط با کار برنامه نویسی باشد. به طور معمول مهارتهای برنامه نویسی زیر، از جمله مهارت هایی هستند که از یک برنامه نویس انتظار می رود:

 • زبان برنامه نویسی C#
 • زبان برنامه نویسی JAVA
 • زبان برنامه نویسی .net
 •  زبان برنامه نویسی پایتون

 

چه کشوری برای مهاجرت برنامه نویس مناسب است

مهاجرت تنها محیط شما را تغییر نمی دهد، بلکه می تواند به بر روی جنبه های مختلف شغلی نیز تاثیرگذار باشد و چشم انداز شغلی شما را تغییر دهد. بنابراین مهاجرت، می تواند یک از مهمترین تصمیماتی باشد که در طول زندگی خود خواهید گرفت. اما، بهتر است قبل از مهاجرت در مورد بازارکار رشته تخصصی خود که برنامه نویسی است در کشورهای مختلف بدانید و سپس کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس را براساس شرایط خود انتخاب نمایید.

برای انگلیسی زبانان، بیشترین مشاغل برنامه نویسی در امریکا، انگلستان، ایرلند، هلند، سوئیس و بلژیک می باشد. نیوزیلند و استرالیا نیز در بین برنامه نویسانی که علاقمند به سبک زندگی آرام هستند، بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس می باشند. در ادامه در مقاله ی آیا برنامه نویسی شغل پردرآمدی است؟ باما همراه باشید.

هنگامی که در مورد افراد غیرانگلیسی زبان صحبت می کنیم، سناریوها تغییر می نماید. کشور ژاپن به صورت چشمگیری در حال رشد و توسعه می باشد. تعداد زیادی از برنامه نویسان در روسیه و چین مشغول به کار هستند و این کشورهای وسیع و بزرگ، دارای تعداد زیادی شرکت فناوری اطلاعات هستند و هرکدام از این کشورها می تواند کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس باشد و شرکت های فناوری اطلاعات در این کشورها رشد بسیار سریعی دارند.

کشورهای آسیایی

هند و دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند کشور سنگاپور و اندونزی ، همچنین کشور کره جنوبی از دیگر کشورهایی هستند که فناوری اطلاعات در حال گسترش دارند و آینده روشنی برای برنامه نویسان کامپیوتر در این کشورها پیش بینی می گردد. در این کشورها اغلب هزینه زندگی نسبت کشورهای پیشرفته تر پایین تر می باشد و البته میزان حقوق در این کشورها نیز پایین تر از متوسط کشورهای پیشرفته می باشد، برای افرادی که نزدیک بودن کشوری که به آن مهاجرت مهم است شاید این کشورها بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس باشند.

مهاجرت-خارج-برنامه-نویس

آنچه اهمیت دارد این است که ما بتوانیم بهترین کشور برای مهاجرت را از نظر خود معنا کنیم. بهترین کشور بستگی به ترجیحات هر فرد دارد و در واقع می توان گفت سلیقه هر فرد در انتخاب کشوری که برای زندگی و کار انتخاب می نماید اهمیت دارد. در اینجا سعی شده که برخی از بهترین کشورها را برای مهاجرت برنامه نویس ها بررسی نماییم.

لیست بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس به ترتیب شاخص خوشبختی و پیشرفت فناوری اطلاعات به شرح زیر است که البته شما با توجه به سلیقه و سبک زندگی خود می توانید کشور مناسب خود را انتخاب نمایید.

 • سوئیس
 • کانادا
 • استرالیا
 • هلند
 • آلمان
 • امریکا
 • سوئد
 • دانمارک
 • سنگاپور
 • انگلیس

زبان های برنامه نویسی محبوب کارفرمایان

شاید برای انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس ، لازم است بدانید که مهارت شما چقدر در کشورهای دیگر خواهان دارد. براساس جستجوها در گوگل ، می توان محبوبترین زبان های برنامه نویسی را مشاهده کرد. تعداد دفعات بالایی که یک زبان برنامه نویسی جستجو می شود، می تواند نمایانگر علاقه بازارکار و نیاز حرفه ای به متخصصین آن زبان برنامه نویسی باشد.

 

نتایج مربوط به زبان های برنامه نویسی محبوب نشان می دهد که زبان برنامه نویسی جاوا، بیشتر از بقیه زبانهای برنامه نویسی محبوبیت دارد. پایتون نیز یکی از بیشترین جستجوها را به خود اختصاص داده است. زبان برنامه نویسی سی شارپ با اینکه جزو زبان های برنامه نویسی محبوب بازارکار است، اما در جستجوها مقام سوم را کسب نموده است. در سوئد زبان برنامه نویسی سویفت و در ایرلند زبان برنامه نویسی روبی محبوب است و این کشورها کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس زبان روبی هستند.

براساس دیگر سایت های جستجوی اینترنتی ، باز هم جاوا در تمامی کشورها به عنوان محبوبترین زبان برنامه نویسی برای کار انتخاب شده است. همچنین برنامه نویسی به زبان های C و C++ و C# هم جزو زبان های مورد نیاز مشاغل می باشد. می توان گفت که PHP در کشورهای امریکا، چین ، هند و ژاپن بازار کار مناسبی دارد. برای برنامه نویسان پرل، کانادا می تواند کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس باشد.

بازار کار برای برنامه نویس در کشورهای مختلف

در آمارهای جهانی ، درصد رشد شغلی برای برنامه نویسان رایانه ای بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶ در حدود ۷٫۲ تخمین زده شده است که درصد رشد بالایی در بین دیگر مشاغل محسوب می شود و البته این به دلیل ماهیت صنعت فناوری اطلاعات می باشد که می توان گفت هنوز در اول راه است.

در ادامه به بررسی چند کشور که می توانند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس باشند، اشاره می نماییم:

کانادا در فناوری اطلاعات پیشرفت چشمگیری داشته و از برنامه نویسان با آغوش باز استقبال می نماید. شهر تورنتو از نظر تعداد برنامه نویسان در رتبه پنجم می باشد. در واقع کشور کانادا می تواند یک انتخاب عالی برای لیست کشور مناسب برای برنامه نویس باشد. در کشور کانادا فرصت های بسیاری برای برنامه نویسان جاوا و پایتون وجود دارد. با حقوق متوسط یک برنامه نویس در تورنتو، می تواند یک زندگی راحت و سالم داشته باشید. اگر به دنبال تجربیات جدید ، پیشرفت شغلی هستید کانادا یک انتخاب بی نظیر و بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس می باشد.

کشور آلمان

آلمان، کشوری است که در آینده ای نزدیک پذیرای برنامه نویسان بسیاری خواهد بود، در این کشور شرکت های بزرگ جهانی از جمله زیمنس، بی ام دبلیو و دیگر شرکت های بزرگ حضور دارند، که می تواند آلمان را کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس سازد. زندگی در آلمان برای افرادی که فرهنگ پرجنب و جوش، خلاقیت را دوست دارند بسیار مناسب می باشد.در آلمان زبان های C، C++ ، جاوا بیشترین خواهان را دارند و هنوز پایتون و روبی که در کانادا بسیار محبوبند در آلمان جایگاه خود را پیدا نکرده اند. در آلمان هزینه های زندگی به نسبت دیگر کشورهای پیشرفته پایین تر می باشد. شاید ارزانترین شهر برای زندگی نباشد ولی بدون شک ارزانتر از لندن و پاریس است. هر فرد مجرد در آلمان می تواند با ماهی ۱۵۰۰ یورو به راحتی زندگی نماید.

 

کشور فنلاند

فنلاند نیز یک کشور اسکاندیناوی عجیب، زیبا می باشد، اگر مشکلی با زمستان های طولانی و تاریک آن ندارید ، می توانید به عنوان یک برنامه نویس موقعیت مناسبی در شهرهای هلسینکی و اسپو بیابید. شرکت های فناوری مانند Rovio Entertainment که خالق انگری بردز می باشد و شرکت Supercell که خالق بازی کلش آف کلنز می باشد و شرکت نوکیا در کشور فنلاند واقع هستند. بنابراین فنلاند، کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس هوش مصنوعی یا هر فناوری جدید دیگری می باشد.

 سوئیس یکی از زیباترین مکان ها برای زندگی است، بالاترین کیفیت زندگی، قدرت خرید، میزان جرم پایین و امنیت بالا ، باعث شده که سوئیس از جمله پنج کشور برتر دنیا قرار بگیرد. این کشور شاید بالاترین حقوق را برای برنامه نویسان داشته باشد بنابراین می تواند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس باشد. نیاز به برنامه نویسان R در کشور سوئیس بیش از سایر نقاط جهان است. جاوا نیز تقاضای کار زیادی دارد. شاید زندگی در سوئیس گران به نظر برسد اما شما می توانید با ۱۶۰۰ دلار در ماه به خوبی زندگی نمایید.

مهاجرت-برنامه-نویس-کانادا

 

درآمد یک برنامه نویس در کشورهای مختلف

بدون شک یکی از مهمترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت، میزان متوسط درآمد یک برنامه نویس در آن کشور می باشد. براساس آمارها، برنامه نویسان در کشورهای سوئیس، سوئد، استرالیا و امریکا بیشترین درآمد را داشته اند. براساس همین آمارها، کشور آرژانتین، به برنامه نویسان پی اچ پی، دستمزد سخاوتمندانه تری به نسبت دیگر برنامه نویسان می دهد. اگر برنامه نویس PHP هستید این کشور برای شما مناسب خواهد بود.

فرانسه نیز به دنبال افرادی با تخصص جاوا و Front-end می باشد و به آنها در ازای تخصصشان دستمزد خوبی می پردازد. پس فرانسه نیز بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس با تخصص جاوا می باشد. ژاپن، سنگاپور، چین و هند، با وجود نیاز بالایشان به برنامه نویسان متبحر، حقوق پایینی به آنها می دهند، البته باید توجه داشت که این آمارها و میزان درآمد براساس دلار امریکا می باشد و میزان درآمد را باید متناسب با هزینه زندگی در آن کشور ارزیابی نمود.

در زیر کشورهایی را که می توانند کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس با مهارت در زبان برنامه نویسی خاص را براساس درآمد لیست نموده ایم :

۵ کشور که می توانند کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس جاوا باشند:

 • سوئیس
 • ایالات متحده
 • استرالیا
 • آلمان
 • انگلیس

۵ کشور که می توانند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس .net باشند:

 • امریکا
 •  کانادا
 • آلمان
 • هلند
 • ژاپن

۵ کشور که می توانند کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس جاوا باشند:

 • امریکا
 • انگلیس
 • آلمان
 • فرانسه
 • سوئد/ استرالیا

 

می توان گفت که تصمیم گیری نهایی در مورد کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس می تواند کمی سخت باشد، کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس را هر فرد با توجه به شرایط و سلیقه خود، کیفیت زندگی مورد انتظار، امنیت ، هزینه زندگی و مالیات و سایر موارد در نظر می گیرد و انتخاب می نماید. و نمی توان برای تمامی افراد کشوری را به عنوان کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس معرفی نمود. شما با توجه به اطلاعاتی که در اینجا ارائه شده و میزان مهارت و تخصص خود می توانید بهترین تصمیم را اخذ نمایید و کشور مناسب برای مهاجرت برنامه نویس را برای خود انتخاب نمایید.

و حال تصمیم با شماست که میخواهید چه کشوری را انتخاب کنید 

حتی جهت مشاوره و آموزش برنامه نویسی قبل از مهاجرت با دپارتمان ونداسافت میتوانید تماس حاصل فرمایید

جدیدترین مطلب
آموزش کار با cpanel یا سی پنل
آموزش کار با cpanel یا سی پنل یکشنبه, 14 آذر 1400
شروع برنامه نویسی ios
شروع برنامه نویسی ios سه شنبه, 20 خرداد 1399
آموزش HTML/CSS پروژه محور(قسمت اول)